Aktuality‎ > ‎

Procházka „Pražská demoliční tour“ a promítání dokumentu „Praha (ne)kulturní“

přidáno: 14. 6. 2012 9:38, autor: Filip Lexa   [ aktualizováno 14. 6. 2012 9:57 ]
Iniciativy PragueWatch a Pražské fórum spolu s pracovní skupinou Pražská památková realita při ÚDU FF UK vás srdečně zvou na procházku po památkách, které již neexistují. A po kontroverzních stavebních záměrech, které se v Praze chystají. Našimi průvodci budou Richard Biegel a Jakub Bachtík z Klubu za starou Prahu. 

Kdy: 25. 6. od 18: 00
 
Kde: sraz účastníků na tramvajové zastávce Těšnov

Kudy: přes zbořené Nádraží Těšnov do Petrské ulice (kauza Špačkův dům), k novostavbě na Petrském náměstí, odtud ulicemi Biskupskou a Na Poříčí do ulice Na Florenci, kde má vyrůst Florentinum - slovy investora největší administrativní budova v Praze. Kanceláří není nikdy dost, že :-) Odtud půjdeme do ulice V Celnici, podle mnohých nejošklivější v Praze. Dále průchodem do Hybernské, kde se seznámíme s kauzou hotelu Central. Pokračovat budeme na náměstí republiky, kde se nachází "perla" porevoluční komerční architektury - předimenzované obchodní centrum Palladium. Nakonec se vydáme ulicí Revoluční směrem k Vltavě a blíže si představíme diskutovaný projekt na zástavbu nároží mezi Revoluční a Lannovou ulicí - tzv. Novomlýnskou bránu


Ve 20:00 začne v klubu K4 v Celetné 20 promítání přibližně půlhodinového dokumentu Praha (ne)kulturní. Dokument se věnuje třem úzce souvisejícím tématům: urbanistickému rozvoji Prahy, památkové péči a fenoménu turistického ghetta. Večer bude zakončen volnou diskusí s našimi průvodci a scénáristou dokumentu Martinem Veselým. 

Projekt Praha (ne)kulturní podpořila Nadace Vodafone.