Aktuality‎ > ‎

Demonstrace proti postupu ministra Blažka ve věci jmenování Vrchního státního zástupce v Praze

přidáno: 22. 7. 2012 11:00, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 19. 11. 2012 14:32 ]

Vážení,

jménem platformy Vraťte nám stát Vás zveme na demonstraci, která se koná v pondělí 23.7. od 19.00 před budovou Ministerstva spravedlnosti (Vyšehradská 16). Cílem demonstrace je protestovat proti nestandardnímu postupu ministra spravedlnosti Blažka při (ne)jmenování Vrchního státního zástupce v Praze. 

Návrh ministra Blažka na uspořádání výběrového řízení na pozici Vrchního státního zástupce, které nemá oporu v zákoně, podle nás nelze hodnotit jinak než jako obstrukci, jejímž cílem je zabránit jmenování Lenky Bradáčové navržené do této funkce Nejvyšším státním zástupcem. Postup nového ministra spravedlnosti tak pouze potvrzuje obavy, že skutečným důvodem kvapného odvolání bývalého ministra Pospíšila byla právě snaha zamezit dosazení schopné a respektované státní zástupkyně na tento post. Kroky premiéra Nečase a ministra Blažka svědčí o tom, že tato vláda ve skutečnosti nejenže nechce bojovat proti korupci a propojení organizovaného zločinu s politikou, ale že jedná v zájmu těch, kdo se důsledného vyšetřování těchto trestných činů obávají.

Platforma Vraťte nám stát proto vyzývá všechny občany, kterým jde o udržení právního státu v ČR, aby se zúčastnili pondělní demonstrace před budovou Ministerstva spravedlnosti. Zde chceme po ministru spravedlnosti důrazně požadovat, aby dodržoval platné zákony ČR a aby jednal v zájmu obnovení práva a zákonnosti v této zemi. Pokud tak není schopen či ochoten činit, nemá podle nás právo dozorovat nad spravedlností v celé zemi a měl by na svou funkci rezignovat.

 

Za občanskou platformu Vraťte nám stát

 

Tomáš Kopečný (Inventura demokracie)               Václav Němec (Pražské fórum) 

 

Comments