Aktuality‎ > ‎

Dopis platformy Vraťte nám stát! ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi

přidáno: 24. 7. 2012 10:37, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 19. 11. 2012 14:25 ]

Praha, 24. 7. 2012

Vážený pane ministře,

litujeme, že nedošlo k včerejšímu setkání na Ministerstvu spravedlnosti, ale schůzka se neuskutečnila nikoli naší vinou. Jak jsme Vás upozorňovali od počátku, byli jsme ochotni se s Vámi sejít kdykoli kromě času konání demonstrace před Ministerstvem spravedlnosti, jejíž začátek byl ohlášen na 19.00. Tím, že jste nakonec posunul termín našeho setkání právě na tuto hodinu, jste nám znemožnil se ho zúčastnit.

Protože se naše schůzka neuskutečnila, posíláme Vám alespoň písemně naše stanovisko, resp. požadavky, které jsme Vám chtěli původně sdělit v rámci osobního setkání. Žádáme od Vás,

(1) abyste při svém jmenování vrchního státního zástupce v Praze jednal v souladu se zákonem, nevymýšlel jakákoli nestandardní řešení a rozhodl v této věci nejpozději do 30 dnů od podání návrhu nejvyššího státního zástupce;

(2) abyste jmenoval do funkce vrchního státního zástupce osobu navrženou nejvyšším státním zástupcem;

(3) v případě, že tak neučiníte, abyste přesvědčivě vysvětlil, jaké závažné důvody Vás vedly k zamítnutí návrhu nejvyššího státního zástupce.

Pokud jste se rozhodl upustit od svého původního nápadu, aby bylo na post vrchního státního zástupce vypsáno výběrové řízení, pak toto Vaše rozhodnutí vítáme. Na výše uvedených požadavcích nicméně trváme a budeme nadále pozorně sledovat, zda postupujete v souladu se zákonem a zda skutečně jednáte v zájmu obnovy právního státu a zákonnosti v této zemi, jak Vás k tomu zavazuje funkce ministra spravedlnosti.

S pozdravem za občanskou platformu Vraťte nám stát!

Václav Němec

Tomáš Kopečný

Comments