Aktuality‎ > ‎

Jaká je vize Prahy 15. 2. 2012 od 19h

přidáno: 26. 1. 2012 16:53, autor: Vit Hnilica   [ Aktualizováno 26. 1. 2012 17:04 uživatelem Filip Lexa ]
Zveme vás na veřejnou diskuzi na téma PRÁVO NA PRAHU.

středa 15. 2. 2012 od 19hod, Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, 170 00

http://dox.cz/cs/actions?action/231


Veřejná diskuse je připravena ve spolupráci Institutu aktivního občanství, Pražského fóra a Centra současného umění DOX.

Moderátor:

Jindřich Šídlo - novinář, bývalý vedoucí domácí redakce zpravodajství ČT, současný komentátor deníku Hospodářské noviny. V roce 2007 dostal Cenu Ferdinanda Peroutky.
 

Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. - primátor hl. města Prahy
 

Ing. arch. Adam Gebrian - architekt, kritik, teoretik a propagátor architektury, vedoucí architektonického ateliéru na Fakultě umění a architektury TU v Liberci, člen redakční rady časopisu Era21 a občanského sdružení Městské zásahy.
 

Jan Macháček - novinář a muzikant; po roce 1989 působil jako redaktor týdeníku Respekt, v letech 2002-2008 byl komentátorem Hospodářských novin. Od roku 2008 je opět komentátorem týdeníku Respekt, kde píše každodenní glosu o ekonomice a politice. Je členem správní rady Transparency International, členem správní rady Knihovny Václava Havla a přednáší žurnalistiku na NYU v Praze.
 

Karel Randák - voják, policista; působil jako zpravodajský důstojník Federální bezpečnostní informační služby a později Bezpečnostní informační služby, bývalý ředitel civilní rozvědky - Úřadu pro zahraniční styky a informace. V březnu 2011 se stal členem správní rady Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka.
 

Mgr. Alena Rybníčková - pedagožka, koordinátorka sdružení Pražské fórum; aktivně se účastní zasedání zastupitelstva hlavního města Prahy a jednání vybraných výborů.
 

RNDr. Jana Ryšlinková - děkanka US Business School Praha, bývalá zastupitelka na pražském magistrátě. Původním povoláním matematička, až do roku 1989 působila na Univerzitě Karlově, ČSAV, ČVUT a na několika zahraničních universitách. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu za Evropskou demokratickou stranu (EDS).