Neveřejná stránka pro ukládání dat a dokumentů používaných na jiných stránkách

Tlačítka a funkční prvky
donate

Ikony
vlastní http://www.facebook.com/events/125152690966267/ https://www.facebook.com/klausovavelezrada.cz zdroj: http://www.facebook.com/pages/Oculus-Publicus-Velk%C3%A9-oko-je-vid%C3%AD/476407435736878 https://www.eps.cz vlastní vlastní zdroj: http://obcanskymonitoring.cz/?p=695 zdroj: http://blablanevolim.cz/?p=695 vlastní vlastní vlastní zdroj: https://www.facebook.com/wagnerovaeliska/posts/380685725409324 vlastní http://www.vrattenamstat.cz/ vlastní vlastní vlastní vlastni

Loga a bannery
vlastní vlastní vlastní vlastní vlastní http://www.transparency.cz/druhe-setkani-studentskeho-klubu-transparency-international-praha/ http://www.vrattenamstat.cz/ http://www.frankbold.org/ http://www.frankbold.org/ http://www.slibujeme.cz/

Kategorie obsahu
vlastní vlastní vlastní vlastní vlastní

Městské části

Instituce
Profily                                                  


Václav Němec, filosof

O Pražský magistrát se zajímá od roku 2010, kdy se začal seznamovat s některými korupčními kauzami. Poslední kapkou pro něj bylo účelové rozdělení volebních obvodů před komunálními volbami v roce 2010 a vznik koalice ODS a ČSSD po těchto volbách. V reakci na tyto události sepsal tzv. „Listopadovou výzvu“ a podílel se na organizaci protestů proti koalici při prvním ustavujícím zasedání zastupitelstva 30.11. 2010. Je autorem mnoha článků nejen o dění na Magistrátu.
Zakladatel Pražského fóra.

V Pražském fóru se podílí na:
 
- organizaci veřejných debat s primátorem
- psaní a redakci veřejných prohlášení a jiných textů
- psaní článků o pražské komunální politice
- sledování vybraných kauz


Starší obsah hlavní stránky /index
Zápisky z 6. schůze komise k Opencard

18. 6. 2014

Přinášíme jedinečnou možnost ochutnat atmosféru, která panovala při výslechu státní zástupkyně Dagmar Máchové před parlamentní vyšetřovací komisí. Okamžitě zbavuje veškerých iluzí o fungování právního státu v České republice. Jako bonus přidáváme blog také přítomného Jana Urbana.


Odpovědnost za projekt Opencard se přehazuje jako horký brambor

5. 6. 2014

Kdo je zodpovědný za miliardový projekt Opencard, který se neúspěšně řeší už 5 let, zůstává stále záhadou. Martin Trnka, bývalý ředitel Magistrátu Hl. m. Prahy, nevyloučil během výslechu možnost skrytého jednání politiků s odborem pro informatiku.20. 5. 2014

Pražské fórum společně s Magistrátem hlavního města Prahy vydalo tiskovou zprávu oznamující spuštění portálu Dotazy na radní. Projekt "Online interpelací" tím tedy dosáhl svého cíle. Neznamená to ale, že prostě skončí. Pražské fórum se podílí i na jeho provozu, a tak tento konec více než dvouletého úsilí je vlastně začátkem dalšího snažení o zlepšení komunikace mezi Magistrátem a Pražany.7. 5. 2014

Máj je nejen lásky čas, ale také doba velkých projektů: za týden spouštíme portál dotazů radním na webu magistrátu (hurá, hurá!) a zahajujeme kampaň s mottem "Nechytejte Chytila, chyťte zloděje". Zapojte se do hry!7. 5. 2014

Radní Jiří Nouza (TOP 09) zahajuje svůj projev slovy: “Vážený pane primátore, vážení občané, vážení kolegové…” Je docela sympatické, když si zastupitelé někdy uvědomí, že mluví k lidem. Na galerii sedíme asi 3, ale online přenos se taky počítá.6. 5. 2014

Dnes zahajujeme kampaň za odsouzení pravých viníků v případu Opencard a za přijetí zákona, který ochrání oznamovatele korupce. Výzvu poslancům jsme připravili spolu s Nadačním fondem proti korupci a sdružením Vraťte nám stát. Text podpořila řada významných osobností, připojte se i vy! 6. 5. 2014

Občanské iniciativy dnes zahájily kampaň Opencard: hra o právní stát. Jejím cílem je dosáhnout spravedlivého vyšetření této korupční kauzy, odsouzení jejích skutečných viníků a lepší ochrany oznamovatelů korupce. Veřejnou výzvu poslancům a ministrům podpořila řada významných umělců i akademiků, ode dneška se k ní může připojit i širší veřejnost. Kampaň odstartovala série happeningů před poslaneckou sněmovnou.


6. 5. 2014

On-line záznam se mnou sledovalo dalších 30-40 diváků. Na programu byly i petice občanů. Petra Kolínská (SZ) žádala o jejich zařazení na pevný čas a také o přesun bodů tak, aby vůbec mělo projednání občanů smysl. Zvýšení kapacit ve školkách se totiž mělo projednat ještě před peticí nespokojených rodičů, jejichž děti se do školky nedostaly. 

Palmovka jinak?

28. 4. 2014

Podaří se vytvořit transparentní vizi rozvoje Palmovky? Nebo dojde ke zneužití zájmu místních obyvatel a z participativní vize zůstane okleštěný paskvil?


Pražským metrem do Monaka

11. 4. 2014

V bouřlivém světě plném změn oceníme jistotu stálic na pražském nebi. Jsou to: tunel Blanka, Opencard a toužebně očekávaný portál Dotazy na radní. Dopřejte si alespoň lehkou ochutnávku odpovědí radních se šálkem silné pražské kávy.


Sídliště jsou in

4. 4. 2014

Mediální image panelových sídlišť bylo dlouhou dobu spíše negativní. V poslední době dochází ke zjevnému obratu. Naposledy se v MF Dnes objevil článek „Lidé opět milují paneláky, prodávají se lépe“. Jak to tedy s tou oblibou a prodejností panelákových bytů je? A jaký vývoj panelových sídlišť lze očekávat do budoucna? Odpovědi na tyto otázky hledá člen Pražského fóra, koordinátor Pražského urbanistického kroužku a řešitel projektu paneláci.cz, urbánní antropolog Martin Veselý.


Pražským metrem do Monaka

20. 3. 2014

Platforma Vratťe nám stát!, jejímž členem je i Pražské fórum, zaslala stížnost Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, v níž požaduje prošetření postupu Městského státního zastupitelství v Praze v kauze Opencard. Dosavadní výsledky vyšetřování vysílají znepokojivý signál o stavu české justice. Žádáme nápravu pochybení státních zástupců, díky nimž byl odsouzen whistleblower namísto odpovědných politiků.


Pražským metrem do Monaka

5. 3. 2014

I když ještě není 1. dubna, tento měsíc bude ve znamení satiry. Zveme vás na tématické happeningové večery, výstavu fotografií z akcí a nabízíme k přečtení i knihu o fenoménu happeningu. Tradiční zápisky z megaztrátu budou příště zřejmě z Ruzyně či Pankráce: tam se dá dostat na Opencard. Vybraní pražští lobbisté na tuto kartičku zvládnou dojet i do Monaka. Což není apríl!


Pražským metrem do Monaka

5. 3. 2014

Přečtěte si poslední zápisky ze zasedání zastupitelstva městské části Praha 6.
Pražským metrem do Monaka

28. 2. 2014

Kniha o satiře ve veřejném prostoru, o Sametovém posvícení, o zlosti a radosti. Eseje, rozhovory, kartotéka happeningů a příručka Jak uspořádat happening. Napsali Markéta Machková, Olga Cieslarová, Alena Rybníčková a další studenti a studentky DAMU.


Pražským metrem do Monaka

20. 2. 2014

Turnikety můžou Prahu přiblížit západní Evropě. Bývalý ředitel DPP Martin Dvořák hlásá, že jsou založené na celoevropských trendech, čímž buď dokazuje svoji neznalost zeměpisu, nebo neuznává za Evropu třeba Rakousko či Německo. Současné vyšetřování Ivo Rittiga ukazuje, že trend je spíš ryze český - přesunout kapitál do politických pletichářů (italskou terminologií kmotrů).


Výstavy happeningů Pražského fóra

30. 01. 2014

Přečtěte si nejnovější newsletter!
Občané nebo stádo?

27. 1. 2014

Přijďte na shromáždění sousedů, kde formou happeningu společně upozorníme jak skutečně vypadá férový výběr. Happening se uskuteční ve středu 29. 1. od 15,45 před stávající budovou radnice, Vršovická 1429/68, vchod A. Společně pro Desítku slibuje jedinečné dramatické ztvárnění profesionálními herci za účasti shromážděných občanů Prahy 10.


Občané nebo stádo?

21. 1. 2014

Hodiny pro veřejnost jsou návrh, jehož hlavním cílem je vytvořit jasný prostor a čas pro vzájemný dialog zastupitelů a veřejnosti.Občané nebo stádo?

8. 1. 2014

Budeme se bavit o nových a starých zbraních občanského aktivismu. Chtěli bychom to směřovat k tomu, že v posledních letech vzniklo velké množství iniciativ a občanských aktivit díky novým médiím, bavit se o tom, nakolik jsou pak tyto aktivity užitečné i v reálném životě a nakolik si kliknutím člověk splní občanskou povinnost a má čisté svědomí. Bavit se o tom, že novým trendem v občanském aktivismu je humor, který dokáže zaujmout i "pasivisty". A pak se bavit o konkrétních iniciativách a úspěšných projektech.
Nezapomeňte ve čtvrtek 9. 1. v 19 hodin v centru Člověka v tísni Vodičkova 37.12. 12. 2013

Pražské fórum a pět dalších nevládních organizací hodnotilo rok práce radních.
 
  


Odvolání radní Vorlíčkové?
https://sites.google.com/site/prazskeforum/blog/odvolaniradnivorlickove

12. 12. 2013

Na listopadovém zastupitelstvu byl předložen návrh na odvolání radní pro informatiku Evy Vorlíčkové (TOP 09), iniciovaný Daliborem Mlejnským (ODS). Návrhu předcházela výzva Miroslava Pocheho (ČSSD) pro Vorlíčkovou k vyvození osobní zodpovědnosti, tento bod byl přijat. Proti Vorlíčkové vystupoval i Karel Březina (ČSSD).  Dnešní zastupitelstvo bude s velkou pravděpodobností hlasování opakovat.11. 12. 2013

Již potřetí od komunálních voleb 2010 pražští radní dostanou hodnocení za rok práce magistrátu.
Hlavním cílem hodnocení je prosazovat návrhy řešení v politiky podceňovaných oblastech.
KDY a KDE: čtvrteční zasedání Zastupitelstva HMP (12.12.2013)


Výstavy happeningů Pražského fóra

10. 12. 2013

Přečtěte si nejnovější newsletter!
Výstavy happeningů Pražského fóra

8. 12. 2013

Mrkněte na to, ať jste tam byli nebo ne!
Zápisky z jednání zastupitelstva městské části Praha 6 ze dne 8. 11. 2013

1. 12. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva městské části Praha 6 si můžete přečíst zde.
Zápisky z jednání zastupitelstva hlavního města Prahy ze dne 7. 11. 2013

25. 11. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva hlavního města Prahy si můžete přečíst zde.
http://www.metropol.cz/videa/udalostizprahy/sametove-posviceni-1/

20. 11. 2013

V neděli proběhl 2. ročník Sametového posvícení. Pražské fórum se tentokrát z kapacitních důvodů formálně nezúčastnilo, ovšem členové na místě samozřejmě byli. Podívejte se na video televize Metropol, ale na webu můžete snadno najít další videa a fotogalerie.10. 11. 2013

Pražské fórum vás zve na panelovou diskusi "Budování demokracie v Česku", kterou pořádá sdružení Vraťte nám stát! a která bude opět moderována členem Pražského fóra Václavem Němcem. Diskuse proběhne v neděli 17. listopadu v aule Filozofické fakulty UK, Náměstí Jana Palacha 2, Praha 1 za účasti Petra Pitharta, Petra Robejška, Petra Havlíka a Lukáše Jelínka. Začínáme v 11 hodin dopoledne.


Otevřený dopis radě České televize

6. 11. 2013

Sdružení Vraťte nám stát zaslalo radě České televize otevřený dopis žádající důsledné prošetření podnětu 23 redaktorů zpravodajství. Tento podnět se týká opakovaných cenzorských zásahů do zpravodajství a opírá se o doložitelná tvrzení.30. 10. 2013

Druhé pokračování výstavy fotografií z happeningů, které Pražské fórum za svou historii uspořádalo. Pokud jste se jich zúčastnili, můžete s námi zavzpomínat, pokud jste se jich nezúčastnili, máte možnost ochutnat něco z jejich osobité atmosféry. Během vernisáže bude možné zaslechnout i něco z příprav, průběhu nebo dozvuků happeningů.18. 10. 2013

Byl zveřejněn audiozáznam debaty "K čemu jsou volby?", kterou pořádalo sdružení Vraťte nám stát! a Pražské fórum na ní bylo reprezentováno brilantním moderátorem Václavem Němcem. Hosty tentokrát byli Vladimíra Dvořáková a Václav Bělohradský.20. 10. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva na Praze 6 si můžete přečíst zde.

18. 10. 2013

Bylo zveřejněno video z debaty "Demokracie v ohrožení?", kterou pořádalo sdružení Vraťte nám stát! a Pražské fórum na ní bylo reprezentováno brilantním moderátorem Václavem Němcem.
11. 10. 2013

Pražské fórum vás zve na v pořadí druhou debatu pořádanou sdružením Vraťte nám stát! Diskutovat budou zejména Václav Bělohradský a Vladímíra Dvořáková, diskuzi bude moderovat místopředseda Pražského fóra Václav Němec. Registrovat se můžete přímo na stránkách sdružení Vraťte nám stát!11. 10. 2013

Pražské fórum vás zve na výstavu fotografií z happeningů, které za svou historii uspořádalo. Pokud jste se jich zúčastnili, můžete s námi zavzpomínat, pokud jste se jich nezúčastnili, máte jedinečnou možnost ochutnat něco z jejich atmosféry. Během vernisáže bude možné zaslechnout i něco z příprav, průběhu nebo dozvuků happeningů.23. 9. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva hlavního města Prahy si můžete přečíst zde.

18. 9. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva na Praze 6 si můžete přečíst zde.

5. 9. 2013

V rámci Rekonstrukce státu byla spuštěna "předvolební" kampaň. Cílem akce je získat písemný závazek hlavních kandidátů do sněmovny, že podpoří klíčové protikorupční zákony, a následně sledovat, zda slovo dodrží. Voliči dostanou před volbami informaci o tom, kdo se k podpoře zákonů zavázal, kdo nabízí pouze vágní sliby a kdo v minulém období zákony blokoval. Kandidáti, kteří závazek odmítnou, budou v rámci kampaně označeni bublinou s nápisem BLA BLA.14. 8. 2013

Poslechněte si rozhlasovou debatu Karla Hvížďaly a Petra Hájka, kterou glosoval místopředseda Pražského fóra Václav Němec na téma svoboda slova. Debata byla místy velice provokativní a ukázala, že vnímání této svobody nebo práva svobodně se vyjadřovat, není v naší společnosti zdaleka jednotné.5. 8. 2013

Pražské fórum se aktivně zúčastní protestu proti současné vládě Jiřího Rusnoka, která provádí razantní perzonální změny, ačkoliv ještě nezískala důvěru poslanecké sněmovny. Upozorňujeme na to, že tato vláda nevznikla na základě žádného volebního výsledku a byla jmenována čistě na základě výběru prezidenta republiky.


29. 7. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva na Praze 6 si můžete přečíst zde.

23. 7. 2013

Pražské fórum dlouhodobě prosazuje projekt online interpelací, který by občanům usnadnil pokládat otázky radním a tím by posunul úroveň komunikace mezi občany a zastupiteli na zcela jinou úroveň. Spustili jsme kampaň, která má přispět k úspěšnému dokončení projektu v tomto volebním období. Sledujte náš profil na Facebooku a naše stránky, kde můžete projekt podpořit a podílet se na podobě jeho realizace.18. 7. 2013

Klub za starou Prahu svolává na středu 24. července demonstraci proti bourání domu 47 na Václavském náměstí. Demonstrace je svolána na 18:00 přímo u ohroženého domu. Svou přítomností můžete přispět k zabránění stržení této stavby, jež přes naléhání mnoha odborníků nebyla prohlášena za chráněnou památku a investor má tedy zcela volnou ruku k její demolici a nahrazení komerční stavbou.17. 7. 2013

Sdružení Vraťte nám stát! obratem zareagovalo na včerejší rozhodnutí Nejvyššího soudu. Bylo vydáno prohlášení, ve kterém autoři odmítají výklad ústavy tak, jak to učinil Nejvyšší soud. Uznačují ho za cestu zpět do doby paní Vesecké a pana Rampuly. Zaroveň varují před výzvami Petra Nečase, aby byli státní zástupci potrestáni za to, že vyšetřovali mimo jiné i politiky. Jde o nepřípustný nátlak politiků na justici, tedy o porušení jednoho ze základních principů demokracie - dělby moci.25. 6. 2013

Iniciativa Vraťte nám stát! již od jara loňského roku upozorňuje na alarmující propojení organizovaného zločinu a tzv. kmotrů na politiku, veřejnou správu i justici. Politici však doposud ignorovali i zprávy BIS, které varují, že tím dochází k narušování legality výkonu státní moci a legitimity rozhodování státních orgánů a v konečném důsledku to ohrožuje samy demokratické základy právního státu. Věříme, že současný skandál může přinést ozdravění politických poměrů v České republice a očištění politiky od vlivu tzv. kmotrů a organizovaného zločinu.24. 6. 2013

„Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“ „Nejkrásnější je zákon!“ V reakci na aktuální politickou situaci zveřejnila Rekonstrukce státu spot, v němž ukazuje cestu ze současné politické krize. Tou je pouze řešení příčin současných politických zásahů: chybějící protikorupční zákony. Navzdory politickým turbulencím sněmovna zatím pokračuje a již brzy bude projednávat jeden z nejdůležitějších zákonů, které pomohou upevňovat právní stát. Jedná se o zákon o povinném zveřejňování smluv, které uzavírá stát a jeho složky.24. 6. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva si můžete přečíst zde. Zasedání jsme očekávali s velikým napětím od 24. 5., kdy došlo k odvolání členů rady z ODS. Původně mělo zasedání pokračovat už 6.6., ale kvůli povodním to nebylo možné.
12. 6. 2013

Byly uveřejněny komentáře Aleny Rybníčkové a Kristýny Opletalové k současné situaci v radě hlavního města Prahy a na Národohospodářské fakultě VŠE.
Co bylo podle jejich názoru konečným důvodem k odvolání primátora a dvou radních za ODS? Jaký je výhled na nejbližší týdny? Jaká byla cesta děkana fakulty k hrozbě podání žaloby na studentku?11. 6. 2013

Rekonstrukce státu dnes nainstalovala naproti sněmovně velké počitadlo, kde každá kulička představuje jednoho poslance. Počítadlo počítá, kolik je průběžně hlasů k zákonu o registru smluv. Počítadlo bude před sněmovnou až do září, kdy se o zákonu bude ve sněmovně hlasovat. Každý týden bude aktualizováno. Počítadlo bude během pár dnů spuštěno i na internetových stránkách www.nejkrasnejsikzakon.cz.2. 6. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva si můžete přečíst zde. Zasedání bylo vyjímečně krátké a události na něm nabraly rychlý spád, když byl po vypovězení koaliční smlouvy odvolán Primátor a dva radní.24. 5. 2013 

Průběh včerejšího zasedání zastupitelstva byl natolik výrazný, že se Pražské fórum rozhodlo vydat prohlášení, ve kterém na událost reaguje. Text není politickým prohlášením, má vyjádřit názor naší organizace, která se jednání účastní pravidelně od voleb 2010, na důsledky nastalých událostí pro občany Prahy.7. 5. 2013

Prohlášení účastníků včerejší demonstrace proti plánovanému zrušení anonymních akcíí si můžete přečíst na našich stránkách zde.
3. 5. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva si můžete přečíst zde.

Trochu dada komentář k dnešnímu zasedání zastupitelstva hl. m. Prahy. Po třech hodinách jednání se stále projednává bod první - Opencard. Zato ale už stihli rezignovat dva zastupitelé: Boris Šťastný a Milan Richtr. Jestli to půjde takhle i odpoledne, tak se sice do večera nic neschválí, ale o zábavu bude divákům postaráno.
Pražské fórum se domnívá, že by měl být obviněn každý držitel Opencard. Abychom ulehčili jihočeské policii práci, připravili jsme pro Pražany jednoduchý formulář, kterým mohou podat trestní oznámení sami na sebe.
Kristýna Opletalová reaguje na článek Jaroslava Spurného hodnotící obvinění téměř celé rady města z nezákonného prodloužení smlouvy se společností Haguess.
Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva aneb Na Béma leze jaro

30. 3. 2013

Zápisky z posledního zasedání zastupitelstva si můžete přečíst zde.Politici zleva zprava, nevládní organizace, byznysmani a experti se spojili, aby změnili stav české společnosti. Jejich cílem je do konce tohoto volebního období prosadit 9 klíčových zákonů, které pomohou zlepšit fungování státních institucí a politických stran tak, aby se nám všem v tomto státě dýchalo lépe.
12. 3. 2013

Pražské fórum podpoří prosazení 9 protikorupčních zákonů, které pod smogovou pokličku vpustí čerstvý vítr demokracie. Spolupracujeme na Rekonstrukci státu - profesionálně připraveném projektu, který nám pomůže změnit megaztrát zpátky na magistrát.
Držte si helmy – začínáme s rekonstrukcí!Václav Klaus končí tento čtvrtek 7. 3. v úřadu prezidenta ČR. Nenechme si ujít tuto příležitost a přivítejme tuto událost společně.

Městská část Praha 6, která je v otevřenosti k občanům dál než jiné pražské čtvrti, (interpelace občanů zde byly zavedeny dříve než na Zastupitelstvu hl. m. Prahy, občané mají možnost interpelovat své radní i on-line) se pod vedením modro-oranžové koalice proměňuje v dálkový ovladač. Ten spustí a přidá hlasitost tomu, kdo mluví ve prospěch radnice, a vypne toho, kdo říká nepříjemnou pravdu.
13. 2. 2013

Jménem náměstka primátora a radního pro územní rozvoj hl. m. Prahy RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D. si vás dovolujeme pozvat na veřejné setkání k tématu “Návrhy změny územního plánu – Území na Vidouli” ve středu 20. února od 18. hodin v aule areálu Univerzity Karlovy v Jinonicích (ulice U Kříže 5, stanice metra Jinonice).
23. 1. 2013

Podnikatel a mecenáš Karel Janeček odeslal senátorkám a senátorům apel, ve kterém žádá, aby v souvislosti s lednovou amnestií jednali o podání žaloby na prezidenta republiky Václava Klause pro velezradu dle čl. 65 Ústavy. K apelu se připojilo 17 organizací.
Pavel Bém obnovil své členství v ODS a automaticky se tak opět stal členem poslaneckého klubu. Kromě dalších reakcí vyprovokoval tímto svým činem i úvahu o zásahu mimozemské inteligence do chodu naší společnosti.
13. 1. 2013

Zástupci několika desítek občanských sdružení a iniciativ se dohodli na společném prohlášení, které je k dispozici na stránkách protiamnestii.cz, kde je zároveň možné prohlášení podpořit podpisem. Text prohlášení byl zároveň vydán jako tisková zpráva.
30. 12. 2012

Vzhledem k blížícím se prezidentským volbám se obrátila občanská sdružení sjednocená pod hlavičkou Vraťte nám stát! (mezi nimi i Pražské fórum) na jednotlivé kandidáty s žádostí o zodpovězení dvou otázek.
14. 12. 2012

Nově si můžete přečíst také kritické zhodnocení argumentů vlády a tiskovou zprávu Libora Michálka.


11. 12. 2012 

Ve čtvrtek 13.12. na posledním letošním zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy zhodnotí 4 pražské neziskové organizace ze 4 hledisek 1 rok působení koalice ODS a TOP 09 na magistrátu. 17. 11. 2012

Deset občanských iniciativ se rozhodlo svátek svobody oslavit satirou a "posvítit si" na různé společenské a politické problémy, se kterými se dlouhodobě zabývají.
12. 11. 2012

Zasedání zastupitelstva Prahy 6 bylo v pátek 9. 11. 2012 přerušeno kvůli dlouhotrvajícím sporům radnice s občany ohledně prodeje obecních bytů. K přerušení došlo během interpelací občanů. Ti budou muset přijít vyjádřit svá stanoviska za 14 dnů znovu.9. 11. 2012

Naše protikorupční vláda se rozhodla, že občané mají příliš dobrý přístup k informacím. Ministerstvo vnitra chce proto zákon 106 o svobodném přístupu k informacím novelizovat Návrh zvětšuje oblast informací, které nebudou přístupné veřejnosti například údaje o výši platů a odměn ve veřejné správě u některých náměstků a ředitelů.26. 10. 2012

Pavel Bém podruhé po dvou letech navštívil jako poslanec pražské zastupitelstvo a opět se zasvěceně pustil do problematiky pražského dopravního podniku. Přičemž tentokrát kromě několika poučných faktů nezapomněl nejmenovitě zmínit ani Václava Lásku, který dělal v DPP audit.25. 10. 2012

Právě dnes uběhne deset let od podpisu smlouvy, která rozhodla o pronájmu pražské vodovodní infrastruktury na další čtvrtstoletí. Na transakci vydělala francouzská společnost Veolia na úkor hlavního města. Pražské fórum přináší detailní analýzu privatizace pražských vodovodů a kanalizací zpracovanou za podpory Nadačního fondu proti korupci.22. 10. 2012

Na zasedání 18. 10. 2012 schválili zastupitelé MČ Praha 1 prodej obecních bytů. Pražské fórum opět upozornilo na nevýhodnost a netransparentnost výběrového řízení. Reakce starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) byla zcela nevhodná a nepřiměřená.17. 10. 2012

Městská hromadná doprava prochází optimalizací a přepravuje co nejvíc lidské hmoty za co nejmenší náklady. Cestující se však nemusí obávat nepohodlného cestování, vzájemného odírání a tlačení. Ropid, za drobný příplatek k jízdence, zaručí bezpečný transport bez poškození. Cestující mohou využít nabídky obalování do bublinkové fólie.14. 10. 2012

Zastupitelstvo MČ Praha 1 bude na čtvrtečním zasedání hlasovat o privatizaci 44 obecních bytů. Pražské fórum považuje prodej za unáhlený a pro městskou část nevýhodný. Proto na jednání vyzve zastupitele, aby hlasovali proti privatizaci.11. 10. 2012

Jak jsme již informovali (viz článek ze dne 17. 7. 2012), městská část P1 se rozhodla začít rozprodávat své "rodinné stříbro" v podobě bytů s velmi dobrými adresami. Bohužel se tak nedělo po dlouhém uvážení města, ani po několikaměsíční diskusi a projednávání na zastupitelstvu, natož jako výsledek dlouhodobé koncepce města s nakládáním s nemovitým majetkem.7. 10. 2012

Na katolické bohoslužbě ve staré Boleslavi na svátek sv. Václava došlo ke „znesvěcující ohavnosti“ (Daniel 7,27; 11,31 a 12,11). Církevní představitelé nechali na mši vystoupit politika. Nevládne-li u nás cézaropapismus a je-li Česká republika sekulárním demokratickým státem – a církev nezávislou institucí – pak politici nemají co promlouvat od oltáře v rámci mše.
Ċ
Pražské Fórum,
6. 11. 2018 7:21
ą
Pražské Fórum,
10. 6. 2015 4:20