Komentáře‎ > ‎

Pokusy mimozemšťanů na lidech

přidáno: 21. 1. 2013 9:08, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 21. 1. 2013 9:22 ]

Pavel Bém se vrací do náruče rodné strany, která mu vše odpustila. Jak se nyní dozvídáme, vlastně ani nebylo co odpouštět. „Pavel Bém nebyl obviněn, byl pouze skandalizován zveřejněním odposlechů,“ pravil předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Zatímco běžný občan byl obsahem zveřejněných odposlechů šokován, absolvent plzeňské právnické fakulty na něm zřejmě neshledal nic povážlivého. Občan pozorující podivuhodné úkazy na českém politickém nebi již přestává věřit vlastním očím a uším: Nechtěl jste pane poslanče náhodou říct, že je skandální, že Pavel Bém navzdory zveřejněným odposlechům dosud nebyl obviněn? Ne, nechtěl, slyšeli jste dobře. Tak zní odpověď z českého politického Marsu.

     Již před únikem odposlechů hovorů mezi Bémem a Janouškem byl přitom veřejnosti znám dlouhý seznam podezřelých kauz spojených s Bémovým jménem. Šlo např. o nevýhodný prodej hotelu Praha, prodej Masarykova nádraží s přilehlými pozemky, předraženou Opencard, tunel Blanka, nevýhodnou smlouvu s vodárenskou společností Veolia, předražený tendr na přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod atd. V důsledku těchto a celé řady dalších podezřelých zakázek a smluv realizovaných za Bémova vedení pražského magistrátu byli daňoví poplatníci připraveni o miliardy korun. Obsah zveřejněných rozhovorů s „politickým podnikatelem“ Janouškem tak pouze dokreslil a potvrdil to, co informovaná veřejnost již dlouho před tím věděla o poměrech na pražském magistrátu za Bémova vedení. K podivným bytostem z českého politického Marsu zřejmě tyto informace nedolehly. Nebo jsou s nimi naopak dobře obeznámeny a považují je za zcela normální součást svého mimozemského světa.

     Nelze se zbavit dojmu, že naši političtí mimozemšťané s námi experimentují. Zkoušejí na nás, kam až mohou zajít a co všechno si ještě necháme líbit. Rehabilitace bývalého primátora, takřka v přímém přenosu usvědčeného z napojení na organizovaný zločin, je jen dalším v celé sérii takových pokusů testujících práh tolerance české veřejnosti vůči sociální patologii, která se již zřejmě v jistých patrech české politiky a byznysu stala běžnou normou. V nedávné minulosti jsme tak byli testováni např. postoji prezidenta a premiéra ke kauze Drobil, k samotnému zveřejnění odposlechů mezi Janouškem a Bémem, k odvolání ministra spravedlnosti, ke Kalouskovým telefonátům policejním důstojníkům atd. Vrcholem v řadě těchto pokusů pak byla novoroční amnestie – abolice, která zajistila definitivní beztrestnost pachatelům nejzávažnějších hospodářských trestných činů, z nichž někteří jsou přímo napojeni na prezidentovo okolí. Právě výsledky obou posledních experimentů nepochybně budou mít zvláštní výpovědní hodnotu: Jestliže se česká veřejnost bez odporu smíří s těmito nestoudnými kopanci do základů právního státu, snese už patrně všechno. 

Václav Němec


Text vyšel ve zkrácené podobě v MF Dne 21. 1. 2013

Comments