Komentáře‎ > ‎

Reakce na článek Utrpení primátora Svobody

přidáno: 4. 4. 2013 7:32, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 4. 4. 2013 7:33 ]
Dobrý den, 

přečetla jsem si se zájmem článek Jaroslava Spurného s názvem Utrpení primátora Svobody. Jako členka občanského sdružení Pražské fórum, které se více než dva roky aktivně účastní jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy a jeho výborů, bych chtěla alespoň ve stručnosti reagovat. 

S autorem článku se jednoznačně shodneme na tom, že současná situace, kdy je obviněna rada města, je utrpením. Podepsali bychom se i pod to, že smlouvy schválené za působení bývalého primátora Pavla Béma přivádějí jeho nástupce do úzkých. 

Je ale namístě působení rady hodnotit ve chvíli, kdy bylo vydáno usnesení o zahájení trestního stíhání? Odstoupení současné rady by s velkou pravděpodobností znamenalo pokus o znovuzískání moci ze strany lidí, jako je Boris Šťastný nebo právě Pavel Bém, který pravidelně využívá práva poslance promluvit kdykoliv na jednání zastupitelstva a pronáší emotivní a několik desítek minut trvající projevy, v nichž se obouvá do vedení města a oslavuje sám sebe. 
Praze by se tak dostalo staronového vedení, které sice není (za podivných okolností) trestně stíháno, ale o jehož „tunelech“ si šeptají i „kolibříci“ na střeše. 

Kristýna Opletalová za Pražské fórum
Původní článek vyšel v časopise Respekt dne 31.3. 2013
Pro předplatitele je k dispozici také zde.

Comments