Komentáře‎ > ‎

Podchod Budějovické lze otevřít ihned

přidáno: 27. 3. 2018 15:28, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 5. 4. 2018 12:39 ]
Vážený pane radní,

Jako zástupce veřejnosti, za spolek Pražské Fórum se chci zeptat na situaci ohledně uzavírky prostoru u stanice metra Budějovická.

Celý bezbariérový výstup je uzavřen od ledna 2018, tedy dva měsíce. O nutnosti opravy se mluví již 10 let, o postupném chátrání jste věděl po celou dobu vašeho mandátu.

Minulý týden jste na tiskové konferenci oznámil záměr terasu zbourat, aniž byste zmínil konkrétní stavebně-technické posudky, na jejichž základě dospěl magistrát k tomuto rozhodnutí. Také jste konkrétně neuvedl, čím a v jakém časovém horizontu bude terasa nahrazena.

Na tiskové konferenci nebyly některé otázky zodpovězeny, proto s zeptám nyní:


1. Chce opravdu Magistrát bez náhrady zbourat terasu, která mj. slouží jako únikový prostor z budov Erste a DBK v případě ohrožení? Která umožňuje snadný a bezbariérový průchod mezi zastávkami autobusů, k poliklinice a úřadu MČ? Která léta fungovala jako lokální centrum, takové malé náměstí pro výstavy, dětské dny, workshopy atd.? 


2. Podle statického posudku Ing. Marka Lukáše a expertizy Znaleckého ústavu při Stavební fakultě ČVUT zřícení terasy nehrozí. Nebezpečí pro veřejnost naopak představují vzpěry, které mají terasu držet. Jestliže je možné zprůchodnit byť část pasáže s bezbariérovým východem z metra, řeší MHMP tuto možnost a kdy by k ní mohlo dojít?

3. Je levnější zbourat celou terasu a poté vystavět náhradu, nebo opravit stávající? Nechalo si město zpracovat srovnání finančních nákladů?

---


Odpověď zveřejníme ihned po reakci radního Grabeina Procházky.