Komentáře‎ > ‎

Palmovka jinak?

přidáno: 7. 5. 2014 1:10, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 7. 5. 2014 8:21 ]
28.4. 2014 - Podaří se vytvořit transparentní vizi rozvoje Palmovky? Nebo dojde ke zneužití zájmu místních obyvatel a z participativní vize zůstane okleštěný paskvil?

Architekti a urbanisté zapojení do projektu „Palmovka jinak“ představili možnosti, jak v souladu s hodnotami a preferencemi obyvatel dolní Libně dojít ke smysluplné urbanistické vizi pro Palmovku a okolí.

Stane se lokálním centrem lidského měřítka s živým parterem a obývatelným veřejným prostorem, jaké si přejí místní obyvatelé, nebo ji zahltí těžkotonážní kancelářský development, který se na ni valí od Karlína? Do značné míry to závisí na politickém rozhodnutí.

Podpora komunálních politiků z Prahy 8 je zatím spíše opatrná. Plánovacích setkání a prezentace dosavadních výstupů projektu se zúčastnili představitelé TOP 09, Strany zelených a ČSSD.

Stále existuje hrozba, že vyslovené potřeby obyvatel nebudou uspokojovány na základě toho, jak prioritní jsou pro řešení problémů dané lokality, ale na základě politické průchodnosti. Tím by de facto došlo ke zneužití participace. Tým projektu „Palmovka jinak“ věří, že tato - v Českém kontextu bohužel častá - situace nenastane a koncepční zapojení veřejnosti přispěje k vytvoření široce sdílené vize rozvoje Palmovky.

Více informací o projektu Palmovka jinak na 8jinak

Martin Veselý