Komentáře‎ > ‎

Primátorův televizní přešlap

přidáno: 27. 8. 2012 13:33, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 27. 8. 2012 13:33 ]

Hostem Otázek Václava Moravce byl tuto neděli (26.8.2012) pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Ikdyž používal roztomilá slova jako "zájmíčky" a svůj projev obohatil o své oblíbené francouzské "on dit" (povídá se), nedokázala jsem se jeho vtipům smát. Naopak jsem byla znepokojena.Proč?

Zaprvé primátor skákal moderátorovi do řeči a překřikoval se s ním, což si jen tak někdo nedovolí, a vůbec neodpovídal na otázky. Zadruhé se hloupě smál ve chvíli, kdy to bylo naprosto nevhodné. Svobodovi přijde k popukání, že byl nevýhodně pronajat Škodův palác, málem ho roztrhalo, že by mohl ODS vést Petr Bříza, smál se, až se za břicho popadal, když mu Moravec řekl, že možná bude šéfem městské policie Jiří Dvořák namočený do kauzy Savoy, a nakonec ho ještě pobavilo, že by se mohla rozpadnout koalice ODS a TOP 09 a vznikla by koalice ČSSD a TOP 09.

I tentokrát použil své prověřené fráze "jsem přesvědčen", „stále opakuji, co jsem říkal“ a „já nic jiného říkat neumím“. Mohli bychom sestříhat těch pár vět, co umí, a s jejich pomocí si naprogramovat svého primátora.


Svobodův výstup byl určitým přelomem. Moravec se do primátora silně opíral a nenechal se ošálit jeho okřídlenými úslovími. Připomněl mu, že ředitelem magistrátu je Martin Trnka, který podepsal smlouvu o nevýhodném pronájmu Škodova paláce. Nakonec mu položil otázku: "Až bude váš obličej na plakátech do krajských voleb, jak vám budu moct věřit, když jste stále nevypsal výběrové řízení na ředitele magistrátu?" Trnka na Magistrátu hl.m.Prahy působí ještě od dob bývalého primátora Pavla Béma (ODS). Svoboda byl v koncích.

Moravec taky Svobodu přistihl, že neví, v jaké fázi jsou dohody, o kterých hovoří jako o úsporách v Dopravním podniku hl.m.Prahy. Ukázalo se totiž, že zatím nebyly v této věci uzavřeny žádné smlouvy.

Celkově považuji Svobodův výstup za velký přešlap, který je v ostrém rozporu s jinak pozitivním mediálním obrazem pražského primátora.


Podívejte se na záznam z pořadu a udělejte si vlastní názor: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/212411030500826/ .Kristýna Opletalová

Comments