Portál Dotazy radním

Magistrát se pustil do potřebné aktualizace systému. Obnovení předpokládáme v druhé půlce roku 2017.

Ptejte se radních dál na to, co vás zajímá!

  • Mailem: jmeno.prijmeni@praha.eu
          Pokud nedostanete odpověď, dejte nás do kopie (info@prazskeforum.cz).

Seznam radních a jejich kompetencí:Těšíme se na nový a pekelně funkční portál!Zajímá vás fungování Prahy, ale nemáte čas přijít interpelovat na zasedání? Využijte online interpelace. Portál Dotazy radním funguje 24h denně a všechny odpovědi jsou veřejné. 
Pozor - nastává komunikace!


Portál je přístupný na této adrese a také z hlavní stránky Magistrátu.


CO JE PORTÁL DOTAZY RADNÍM?

Portál je nástroj přímé komunikace mezi veřejností a radními. Všechny dotazy jsou veřejné, proto slouží zároveň jako informační databáze - prostě si najdete vaše téma přes vyhledávač a nemusíte ani čekat na odpověď. Tento rychlý zdroj informací ocení především média.
Pro radní funguje aplikace jako zpětná vazba zájmu veřejnosti o jednotlivá témata i rezorty.

PTEJTE SE V BRANÍKU, HOLEŠOVICÍCH ANEBO TAKY V OSTRAVĚ

Aplikace je volně ke stažení a lze jí zdarma použít pro jakoukoliv městskou část nebo obec v ČR, která chce být komunikativní a otevřená (nebo nemá dostatečnou drzost přiznat občanům, že na ně kašle). Chystá se zveřejnění, bližší informace dostanete na info@prazskeforum.cz.

JAK TO FUNGUJE?

Zadáte dotaz radnímu, do jehož kompetence obast spadá. Po rozkliknutí najdete i podrobný medailonek.


Podrobný medailonek-Ludmila-Štvánová

Pokud si nevíte rady, můžete položit dotaz nepřiřazený a administrátor dotaz nasměruje na správného adresáta.
Každý dotaz je schvalován administrátorem, jestli neodporuje pravidlům používání portálu

Rychlost odpovědi záleží pochopitelně na množství dotazů, ale je také důležitým ukazatelem ochoty radních komunikovat. Pokud váš dotaz nebude dlouhodobě zodpovězen, můžete se obrátit na nás nebo se zeptat na zasedání zastupitelstva. Termíny jednání najdete zde.


NEUSÍNÁME NA VAVŘÍNECH

Spuštěním portálu naše práce nekončí. Budeme pravidelně informovat o ochotě radních komunikovat. Na zajímavé dotazy (a odpovědi) budeme upozorňovat v našem newsletteru nebo na facebooku.

Necháme portálu i radním 100 dní, aby si na sebe zvykli. Poté projekt vyhodnotíme.

Mezitím chystáme nový vzhled portálu, který bude moderní, vzdušný a přehledný. Takový, jaké chceme i celé stránky Magistrátu.


               


Více o projektu v tiskové zprávě nebo našem newsletteru.


Z HISTORIE PROJEKTU

LÉTO 2013

Pražské fórum spustilo kampaň za prosazení online interpelací na pražském magistrátu.
Přejeme si, aby pro přímou komunikaci se svými volenými zástupci nebylo nutně třeba mít dovolenou, ráno se zapsat na pořadník a následně čekat na odpoledne, jestli na člověka vyjde čas. Žijeme přece v 21. století!

Proto vítáme projevy souhlasu či nesouhlasu s projektem a samozřejmě také veškeré návrhy, náměty, připomínky a komentáře k tomu, jak by měl takový portál vypadat a fungovat.ÚNOR 2013

Další online interpelace se neplánují, sdružení se místo toho soustřeďuje na prosazení portálu otázek a odpovědí na webu magistrátu, kde by bylo možné kdykoliv pokládat dotazy jak primátorovi, tak Radě i řediteli magistrátu.

ZÁŘÍ 2012

Další online interpelace se připravují. Rádi bychom je rozšířili i na další členy Rady hl. m. Prahy.

BŘEZEN
, DUBEN 2012

Na jaře 2012 začalo Pražské fórum po dohodě s primátorem Svobodou uspořádalo březnové online interpelace a dubnové online interpelace
Primátor během jedné hodiny odpovídal na dotazy, které mu občané pokládali přes internet. Byla to příležitost, kdy mohli primátorovi položit dotaz z pohodlí počítače i ti, kteří nemají čas zúčastnit se interpelací pro občany, jež probíhají každý měsíc přímo na půdě magistrátu během zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy.

Naším cílem bylo, aby se online interpelace konaly vždy jednou za měsíc a staly se novou normou v komunikaci mezi pražskými politiky a občany. Nejen primátor Svoboda, ale i další primátoři a zastupitelé v příštích volebních obdobích si měli vyhradit čas k tomu, aby se naučili skutečně mluvit s občany, které zastupují, a spolupracovali s nimi na řešení nejrůznějších otázek.

První online interpelace proběhly 22. března 2012. Shromáždilo se během nich 34 dotazů, v naprosté většině věcných a znalých problematiky města, často navrhujících konkrétní řešení daných problémů. Pan primátor na místě zodpověděl 11 dotazů a na zbytek dotazů slíbil odpovědět do konce následujícího týdne (tedy do 1.4.).