Happeningy‎ > ‎

Chilské policistky

Zatčení prezidenta Klause

Ve čtvrtek 21.4.2011 kolem 10.00 dojde na Pražském hradě k zatčení prezidenta Klause.
Formálním důvodem zatčení je obvinění z krádeže vzácného psacího pera, jež prezident Klaus odcizil při nedávné státní návštěvě v Chile. Krádež pera je však pouze jedním bodem z celé řady závažných obvinění, která budou v rámci procesu vůči prezidentu Klausovi vznesena, jako např.:

- korupce při poslední prezidentské volbě
- opakovaná bagatelizace závažných korupčních afér (naposledy v kauze Drobil)
- zneužívání funkce hlavy státu k hlásání vlastních obskurních teorií
- obstrukce schvalovacího procesu Lisabonské smlouvy
- trestuhodné zanedbání právního rámce privatizace
- podpora osob a hnutí hlásících se k pravicovému extremismu
- působení nebezpečných bláznů v prezidentské kanceláři
atd. atd. atd.

Zatýkací komando je složeno z elitních policistů několika států (především Chile, Spojených států amerických, Mikronésie potápějící se v důsledku globálního oteplování atd.). Po svém zatčení bude prezident Klaus eskortován do věznice na Guantanamu, kde bude držen tak dlouho, dokud ukradené pero nevrátí a dokud nenahradí vážné finanční a morální škody, které vznikly občanům ČR v důsledku jeho dlouhodobého působení ve vysoké politice. Vojenská věznice na Guantanamu byla vybrána po pečlivém uvážení s ohledem na to, aby prezident Klaus při svém procesu nebyl vystaven svévoli soudcokracie a aby pokud možno nebyl ve své svobodě omezen právním řádem jakékoli civilizované země. Všichni, kdo se na zatčení prezidenta Klause podílejí, upřímně věří, že dobře fungující tržní mechanismy a svobodné volby (se svobodně zaplacenými hlasy) představují dostatečnou garanci práva Václava Klaus na spravedlivý proces.

Cílem happeningu je symbolicky vyjádřit pocit studu, který cítí velké množství občanů ČR za svého prezidenta, a upozornit na skutečnost, že zjevně trpí vážnými charakterovými vadami, v jejichž důsledku dlouhodobě poškozuje právní a mravní klima v ČR a dělá své zemi mezinárodní ostudu.

VIDEO ihned: Pro Klause si kvůli peru přišly chilské policistky s želízky
Lidovky: Chilské policistky si přišly na Hrad kvůli peru

Celý rozhovor s chilskými policistkami  35.5kB
Comments