Happeningy‎ > ‎

Používání Opencard je trestné. Přijďte se udat!

Vytiskněte si formulář pro sebeudání za držení Opencard...

Anebo vyplňte online formulář...

Tisková zpráva o průběhu happeningu

Používání Opencard je trestné. Přijďte se udat!

Pražské fórum se domnívá, že by měl být obviněn každý držitel Opencard.
Aby ulehčilo policii i cestujícím práci, připravilo pro ně jednoduchý formulář. Pražané jeho vyplněním mohli podat trestní oznámení sami na sebe přímo z pohodlí zastávky I.P. Pavlova.

Asistentky happeningu v barvách Opencard nabízely cestujícím možnost vyplnit formulář, jehož vyplněním by se doznali k trestnému činu. ("Dobrý den. Jezdíte na Opencard? A víte, že je to trestné?") "Karta je multifunkční, tudíž i porušení zákona nabízí různé variace. Například: Za Opencard jsem si pořídil luxusní vilu v Praze. Nebo může její držitel do formuláře doplnit svůj vlastní originální trestní čin. Formulář samozřejmě obsahuje i kolonku pro zneužití osobních údajů," říká asistentka v červeném, členka Pražského fóra Tereza Kněžourková.

Formulář mohli zájemci o obvinění odevzdat na kterékoliv pobočce Policie ČR, nebo se nechat zatknout přímo na místě. Byl jim nabídnut vězeňský oblek a pouta. Po krátkém zadržení byli sebeobvinění nakonec propuštěni za dobré chování a dostali od přívětivého policisty jako trest pozvánku na zasedání zastupitelstva. Zasedání hl. m. Prahy se koná každý poslední čtvrtek v měsíci a poslední půl rok na něj pravidelně dochází i bývalý primátor a Pavel Bém. Vyslechnout jeho pozoruhodné půhodinové projevy vyhodnotilo Pražské fórum jako dostatečný trest. 
Členky Pražského fóra nakonec udaly samy sebe a ke stejnému postupu přesvědčily i asistujícího policistu. "Alespoň budeme moci předat na zasedání Pavlu Bémovi vyplněné formuláře. Třeba mu udělají radost."

"Situace, kdy je obviněna současná rada, zatímco Pavel Bém a jeho parta nikoliv, je absurdní. Proto i Pražské fórum reaguje absurdně a vybízí: Používání Opencard je trestné. Přijďte se udat! Vycházíme z principu samotné Opencard. Rozvíjíme dál multifunkce, které nabízí. Jednou z nich je, že Opencard přinese smůlu každému, kdo na ni sáhne," říká k  happeningu předsedkyně Pražského fóra Alena Rybníčková.

Kontakt:
Alena Rybníčková, 721 70 10 40, alena.rybnickova@prazskeforum.cz


Pražskému fóru jde o magistrát otevřený a transparentní. Účastní se zasedání zastupitelstva a upozorňuje na sporná rozhodnutí města. Prosazuje konkrétní opatření pro zlepšení komunikace magistrát - Pražané. Často však nezbývá než se dát do rukou dada a uspořádat happening. Například s dadaopencard.

Pražské fórum se věnuje čas od času bývalému primátorovi a očištěnému poslanci Pavlu Bémovi.

Mediální ohlasy

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/223227-pouzivani-opencard-je-trestne-prijdte-se-udat/

http://regiony.impuls.cz/praha/v-praze-se-naoko-zatykalo-kvuli-opencard-pouzivani-je-pry-trestne-20130417.html

http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto

http://www.krajskelisty.cz/praha/1000-je-drzeni-opencard-trestnym-cinem-nekteri-tvrdi-ze-ano.htm

http://www.pressactors.com/czech/news/item/pouzivani-opencard-je-trestne-prijdte-se-udat-6213665

Fotografie z happeningu

Avízo

Pražské fórum vás zve na happening.

Pražské fórum se domnívá, že by měl být obviněn každý držitel Opencard.
Abychom ulehčili jihočeské policii práci, připravili jsme pro Pražany jednoduchý formulář, kterým mohou podat trestní oznámení sami na sebe. 
Formulář bude možno vyplnit ve středu 17.4. v 11.00 na tramvajové zastávce I.P Pavlova. 
V hlavní roli cestující, formuláře, asistentky dadaopencard v červených sukních, policie a sebeobvinění cestující.

Očekávaný čas trvání: do 30ti minut

"Situace, kdy je obviněna současná rada, zatímco Pavel Bém a jeho parta nikoliv, je absurdní. Proto i Pražské fórum reaguje absurdně a vybízí: Používání Opencard je trestné. Přijďte se udat! Vycházíme z principu samotné Opencard. Rozvíjíme dál multifunkce, které nabízí. Jednou z nich je, že Opencard přinese smůlu každému, kdo na ni sáhne!"

Kontakt:
Alena Rybníčková, 721 70 10 40, alena.rybnickova@prazskeforum.cz
Comments