Happeningy‎ > ‎

Uzavřené výběrové řízení na loajálního úředníka

Shrnutí průběhu happeningu

30.5. 

Happening "Uzavřené výběrové řízení na loajálního úředníka" zahrálo Pražské fórum 29.5. u Úřadu vlády. "Kandidát na úředníka" pan Pavel byl jediným účastníkem uzavřeného výběrového řízení. Dostal za úkol vyřešit tři modelové situace, typické pro jeho práci. Razítkoval bezmyšlenkovitě rozhodnutí ministerstva, vyřizoval žádosti o informace zmačkáním do koše a informovaně přidělil veřejnou zakázku. Vláda připravuje paskvil zákona o úřednících, kterým chce nahradit již existující služební zákon. Služební zákon je kvalitní a umožnil by odpolitizování státní správy, ale poslanci jaksi každé dva roky hlasováním odsouvají jeho platnost. Nefunkčního úřednického prostředí v naší zemičce si všimla Evropská unie a chce zatrhnout dotace, dokud se poměry nezlepší. Vláda se ale zatím bojí víc zákona, který by úřednické prostředí pročistil, a proto dál pokračuje v upravování výše zmíněného pasvkilu. Na jednání vlády přijde opět ve středu 12.6.

Kontakt:
Alena Rybníčková, 721 70 10 40, alena.rybnickova@prazskeforum.cz


Pražskému fóru jde o magistrát otevřený a transparentní. Účastní se zasedání zastupitelstva a upozorňuje na sporná rozhodnutí města. Prosazuje konkrétní opatření pro zlepšení komunikace magistrát - Pražané.

Mediální ohlasy

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/229193-zakon-o-urednicich-ve-vlade-narazil-konzervuje-pry-lokajstvi/

Fotografie z happeningu

Avízo

Vážení novináři, vážené novinářky,

zveme vás na happening / výjev z každodenního života úředníka s názvem "Uzavřené výběrové řízení na loajálního úředníka".

Kdy: ve středu 29. 5. 2013
Kde: před úřadem vlády, Nábřeží Edwarda Beneše 4

Kandidát na místo úředníka bude řešit tři modelové situace typické pro jeho práci: razítkování rozhodnutí ministerstva, vyřizování infožádostí a přidělování veřejné zakázky.

V hlavních rolích: 
 - úředník v konkurzu
 - ředitel úřadu
 - stínový ředitel úřadu v černém klobouku, černých brýlích a bílých rukavicích
 - sekretářka

Kontakt:
Alena Rybníčková, 721 70 10 40, alena.rybnickova@prazskeforum.cz
Comments