Happeningy‎ > ‎

Anonymní akcionáři za anonymní akcie

Nedovolme, aby sněmovna v úterý 7. května zakázala anonymní akcie. Zastavme tento příval nesmyslných zákonů, které jen obtěžují slušné lidi a kazí byznys. Anonymní akcie nekoušou!

V pondělí 6. května 2013 se na Václavském náměstí sešla skoro stovka anonymních akcionářů, aby společně demonstrovali proti zrušení anonymních akcií. Přinesli s sebou i své akcie v kufrech a igelitkách a maskovali se punčochami na hlavách a tmavými brýlemi.

Požadavky demonstrantů gradovaly v dožadování se anonymních veřejných zakázek rozdělovaných anonymními úředníky na příkaz anonymních politiků.
Chtěli ještě na poslední chvíli den před hlasováním poslanecké sněmovny přimět poslance, aby nehlasovali pro vládní návrh zákona, natož pak pro přísnější variantu, kterou navrhl senát.

V závěru demonstrace bylo všem doporučeno, aby šli za svými poslanci a hlasování ovlivnili. V kufrech a igelitkách bylo peněz dost i pro přesvědčení politiků o užitečnosti institutu anonymních akcií.
Výstupem demonstrace bylo prohlášení anonymních akcionářů, které si můžete přečíst zde na stránkách Pražského fóra.


Pražské fórum v rámci projektu Rekonstrukce státu zorganizovalo tento happening, aby upozornilo na blížící se hlasování o tomto klíčovém zákoně. Úmysl se zdařil a sněmovna zákon schválila. K tomu organizace sdružené v projektu Rekonstrukce státu tiskovou zprávu a komentář formou newsletteru.
Comments