Happeningy‎ > ‎

Loučení s posledním nočním metrem

přidáno: 5. 3. 2012 3:15, autor: Pražské Fórum   [ aktualizováno 11. 1. 2013 8:51 ]
V sobotu 3. března pořádalo Pražské fórum happening, na kterém se rozloučilo s posledním nočním metrem v Praze. Níže naleznete odkazy na články, videa a fotografie z různých médií dokumentující jeho průběh.


Zrušení posledního nočního metra vnímají organizátoři jako snižování a omezování služeb a komfortu městské hromadné dopravy a to navzdory opravdovým potřebám města, kterému by se mělo ulevit spíše na straně individuální automobilové dopravy.
"Město by mělo své obyvatele a návštěvníky do hromadné dopravy lákat a ne jim přepravu znesnadňovat. Jistou naději klademe do nového ředitele dopravního podniku. Doufáme, že se mu podaří nasměrovat toky peněz z podivných míst tam, kam patří – tedy do spokojeného cestujícího, který se bude moci na svou MHD spolehnout, a bude ji využívat rád," řekla koordinátorka Pražského fóra Alena Rybníčková. (Televize Metropol)

"Přišlo  by mi ideální, kdyby se uspořených 55 milionů věnovalo na silné posílení  nočních tramvají a autobusů, a pak by určitě toto šetření mělo smysl.  Domnívám se dokonce, že kdyby se těchto 55 milionů naopak doopravdy  přelilo do té noční dopravy, tak by to nakonec mělo větší efekt, než  kdyby hodinu jezdilo noční metro." (Alena Rybníčková pro Českou televizi)

Videozáznam

Odkazy

Česká televize: Noční události 3. 3. - cca 18. minuta
Česká televize: Zprávy 4. 3. - cca 5. minuta
Tn.cz: Mladí lidé se loučili s provozem metra tancem a zpěvem


Články v novináchLidové noviny: "Lidé se loučili s posledním nočním metrem"

MF Dnes: "Šátkem mávali poslednímu metru"

Pražský deník: "Lidé se loučili s posledním nočním metrem"

Blesk: "Sbohem, noční metro!"

Fotogalerie