Happeningy‎ > ‎

Megabigboard

Aktualizace:
Svolaný protest, řádně zmedializovaný a podpořený přítomností znamých tváří Jiřího Menzla a Ivana Trojana, vyústil k překvapení všech - kovová konstrukce byla do druhého dne odstraněna.


---
Občané protestují proti MEGABIGBOARDU V PAMÁTKOVÉ ZÓNĚ

Přes nesouhlas pražských památkářů schválil stavební odbor Prahy 5 stavbu obřího bigboardu, dvou světelných televizních obrazovek 10 metrů širokých, přímo v památkové zóně Buďánka.
Developerská firma Geosan, která má tyto pozemky pronajaty za neuvěřitelných 24 Kč/rok se záměrem revitalizace bývalé dělnické osady z počátku 19.století, záměrně porušuje zásady památkové ochrany. Tímto krokem nepřímo vyjádřila svůj postoj ke směřování další obnovy lokality.
Stavba svým intenzivním svícením, zvukem ventilátorů, vizuálním zněčištěním na křižovatce s již tak vysokou nehodovostí znepříjemní život všem jejím sousedům. Mizí s ní i jeden z mála pásů veřejné zeleně podél Plzeňské silnice .
    
Citujeme z vyjádření Národního památkového ústavu ze dne 9.9. 2010:
"Z hlediska památkové péče je předložený návrh vyloučený. (...)
Velkoplošná reklama je novodobý prvek, který nemá s původním prostředím památkové zóny žádnou souvislost. Svými rozměry a celkovým charakterem je ve vztahu k uličnímu interiéru necitlivý, esteticky nepřizpůsobivý, rušivý a tedy z hlediska památkové péče zcela neopodstatněný a nežádoucí. Výsledný dojem hrubě narušuje historické prostředí památkově chráněné zóny. "

Pražský deník: Praze má vyrůst obří billboard

 
 
 


Vývoj celé situace sledujte na: www.zachranmebudanka.cz.


Comments