O nás

Pražské fórum: Zaměřeno na magistrát!

Vzniklo v návaznosti na občanské protesty po komunálních volbách v Praze na podzim 2010. Od té doby sleduje zasedání zastupitelstva hlavního města Prahy a jednání vybraných výborů, využívá možnosti vyjadřovat  k bodům programu a snaží se tímto způsobem upozorňovat na špatné hospodaření s penězi či vyložené podvody. 

Naše křestní jména si už pamatují. Ale na naše projevy reagují stále stejně: nijak. Baví se mezi sebou, odcházejí na pauzičku na kávu," řekla Kristýna Opletalová v rozhovoru pro MF DNES v roce 2011. Od té doby se nám podařilo mnohé změnit. Těší nás vydobyté úspěchy a motivují nás k další práci. Chceme důstojnou komunikaci s veřejností. Na nic menšího nepřistoupíme.

Organizujeme happeningy ve veřejném prostoru. 

Spolupracuje s dalšími iniciativami, které se věnují problematice spojené s pražskou komunální politikou, veřejnou správou a veřejným prostorem: Auto*mat, Arnika, Buskerville, Oživení a PragueWatch. 

Spolu s těmito iniciativami formulovalo šest požadavků,  jejichž splnění by mělo přispět k větší otevřenosti a transparentnosti pražského magistrátu.


MF DNES o činnosti Pražského fóra: Zápisky z Megaztrátu

KONTAKT:

info@prazskeforum.cz

Bořivojova 108, Praha 3, 130 00