Projekty‎ > ‎Zápisky z Megaztrátu‎ > ‎

Zápisky z jednání zastupitelstva hlavního města Prahy ze dne 28. 3. 2014

Čeho se bojí Bříza


Březnové zápisky se dají shrnout stejnými slovy jako ty minulé: "Řeší se tunel."  Děkujeme zastupitelům, že šetří práci naší redakce. Připravujeme univerzální text, který budeme otiskovat až do roku 2024.
Blažek (ODS) odmítá podpořit tajnou volbu. ODS se necítí odpovědná za tunel - ale hlasují pro, aby stavba byla dokončena. Hána (ODS) je dokonce přesvědčen, že "v sále nesedí nikdo, kdo by tunelový komplex nechtěl rychle dokončit." Rádi bychom touto cestou sdělili, že se těšíme nesmírně. Především na napojení Blanky na tunel k Jadranu (tzv. Jadranka).  Už rozumněji Hána dodává: "Opíráme se o znalecké posouzení ceny, jeden právní názor, vyjednán tou samou advokátní kanceláří, která již v této věci pochybila - označila smlouvu za neplatnou. A rozhodčí soud tento výklad zpochybnil." 
Semelová (KSČM) oslovuje primátora: “
Jste velmi dobrý řečník a velmi dobrý tanečník.” Klub bude přesto hlasovat proti návrhu. Že by bylo potřeba komunistům zatančit kozáčka?
Manhart (TOP 09) hájí Radu: "Praha pochybuje o platnosti smluv, nemá jistotu ohledně správné částky za faktury Metrostavu." 
Tiskem Z-2475 byl nakonec schválen seznam prací na tunelu za 1,34 miliardy. Soud mápotvrdit jejich platnost tento pátek (11.4.).

Úspěchem bylo zamezení změny územního plánu parku Klamovka. O osud stromů se bojí  i zastupitel Bříza (ODS). Tentokrát byl tisk stažen. Další pokus bude nepochybně naplánován lépe (oblíbený termín pro reakce veřejnosti jsou Vánoce).

Obvyklý průběh občanských interpelací, kdy se celý sál zvedne a jde na oběd, glosoval pan Moravec: “Vážený pane primátore, vidím, že jsme tu zůstali skoro sami. Ale protože je interpelace na vás, tak jsem rád, že jste neutek´.” Nebyl by konečně čas na jednoduchou změnu jednacího řádu - zavedení pauzy na oběd - aby občané nemuseli své dotazy křičet přes zastupitelské knedlíky?